дортмунд съвзе разгроми фрайбург
19:56, 03.10.2020
Чете се за: 01:04 мин.

Тимът на Борусия Дортмунд победи с 4:0 гостите от Фрайбург.

След като регистрираха две поредни поражения през седмицата, днес "жълто-черните" записаха убедителна домакинска победа.

В главни герои се превърнаха головата машина Ерлинг Холанд и младокът Джовани Рейна.

Норвежкият нападател на Дортмунд се отчете с 2 гола и 1 асистенция, а американецът направи цели 3 асистенции.

Емре Джан и Феликс Паслак отбелязаха другите 2 попадения в срещата.

В сряда тимът отстъпи в мача за Суперкупата на страната на Байерн Мюнхен, а през миналия уикенд регистрираха и загуба от Аугсбург.

Днес очаквано отборът реагира и победи без проблеми опонента си.

В игра за домакините отново липсваха Джейдън Санчо и вратарят Роман Бюрки, които имат дихателни проблеми, но не са свързани с COVID-19.

На трибуните бяха допуснати 11 500 фенове, които допълнително вдъхнаха настроение в играта на "жълто-черните".

Дортмунд започна двубоя много силно и активно, но първото попадение в срещата падна едва в 31-ата минута.

Негов автор беше Холанд с удар по земя.

Докрая на полувремето домакините изпуснаха и още добри положения.

Второто полувреме започна по страхотен начин за тях, като още в 47-ата минута Джовани Рейна даде страхотна топка на главата на Емре Джан и той отбеляза за 2:0.

В 66-ата минута американецът даде отново добър пас, но този път към Холанд, който отново не даде шанс на вратаря Флориан Мюлер и направи резултата 3:0.

В добавеното време на срещата Холанд беше изведен сам срещу вратаря, но постъпи много неегоистично и подаде към свободния си съотборник Паслак, който оформи крайния резултат 4:0.

Това беше втори успех от три срещи за домакините, като се изкачват до 2-ата позиция за момента.

Тимът на Фрайбург пък записа първа загуба в първенството, като имат и една победа и едно равенство и заемат 11-ото място във временното класиране.

Близо 4000 кандидати за българско гражданство не подадоха документи заради COVID-19
Две демонстрации в Бургас: В подкрепа и против хора с различна сексуална ориентация