Франция и Хърватия повториха резултата от финала на Мондиал 2018 в Русия

10:14, 09.09.2020
Чете се за: 00:33 мин.
Европейски футбол
франция хърватия повториха резултата финала мондиал 2018 русия

Световният шампион Франция победи като домакин отборa на Хърватия с 4:2 в последен мач на двата тима от група 3 на дивизиа "А" на "Лигата на Нациите" за месец септември.

Двубоят се оказа идентично повторение на финала на световното първенство през 2018 г. на стадион "Лужники" в Москва, когато "петлите" победиха "ватрените" със същия резултат.

Първото попадение в срещата бе на сметката на балканците, които откриха резултата в 17-ата мунута с гол на Деян Ловрен дошъл след центриране от ъглов удар.

Нападателят на Барселона Антоан Гризман възстанови паритета в 43-ата минута, а секунди преди последния съдийски сигнал за първото полуфремен Антони Марсиал направи пълен обрат в полза на домакините.

В началото на втората част "ватрените" вдигнаха оборотите и усилията им дадоха бяха материализирани в 55-ата минута, когато Брекало изравни с гол за 2:2.

В 65-ата Упемакено изведе Франция напред, а в 76-ата минута Оливие Жиру от дузпа оформи крайния резултат - 4:2.

Двубоят бе излъчен пряко в ефира на БНТ 1.

Над 6-има задържани при акцията в Кюстендил, издирват още трима (Снимки)