Футболистките на България до 16 г. победиха Северна Ирландия на старта на турнира в Албена

футболистките българия победиха северна ирландия старта турнира албена
Снимка: БФС
17:44, 14.03.2023

Националният тим на България за девойки до 16 г. започна успешно участието си на международния турнир под егидата на УЕФА в Албена. Днес нашите момичета спечелиха с 1:0 над коравия тим на Северна Ирландия с попадение на Гергана Георгиева, която се разписа още в 5-ата минута със силен изстрел директно от фаул.

Ранното попадение вдъхна увереност на българския отбор, който продължи да създава положения пред вратата на съперника. Никол Диманова и Катерина-Мария Равначка имаха още 3 голови възможности до почивката, но въпреки че резултатът не бе променен, България продължи да доминира. В края на двубоя резервата Теодора Митова искочи сама срещу вратаря на Северна Ирландия, но не успя да уцели вратата.

В следващия си двубой от надпреварата България WU16 излиза срещу Черна гора на 16 март от 15.00 ч. отново в Албена.

Съставът на България: 1. Мартина Илиева, 2. Елена Каменова, 4. Ивана Чалъкова, 5. Гергана Халянова, 16. Ана Церовска, 7. Силяна Михалева (46 – 6. Тереза Попова), 10. Гергана Георгиева (46 – 14. Петя Манова), 22. Румяна Дамбалова, 8. Моника Балиова (30 – 13. Теодора Митова), 9. Никол Диманова (77 – 18. Антония Георгиева), 11. Катерина-Мария Равначка (51 – 17. Рая Бонева; 90 – 19. Мария Карцелска).

Селекционер: Ангел Славов.

Студенти от Бургас изобретиха роботи, които да помагат на самотни възрастни хора
Уникален случай: Млада жена роди в коридора на Сливенската болница