Лични рекорди постигнаха шампионите в спринта на 100 м

Габриела Петрова
Снимка: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo
21:49, 29.06.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Габриела Петрова спечели титлата на троен скок при жените на Държавното първенство по лека атлетика във Велико Търново.

Състезателката на Локомотив Пловдив записа 14.01 метра от последния си шести опит.

В спринта на 100 метра при мъжете първи е Христо Илиев от Михаил Желев (Сливен) с личен рекорд от 10.31 секунди. При жените в тази дисциплина триумфира Кристен Радуканова с 11.55 секунди. Тя взе и златото с щафетата на Атлетик София на 4 по 100 метра.

Лиляна Георгиева беше най-бърза на 1500 метра с 4:27.20 минути, а на 3000 стипълчейз Силвия Георгиева златното отличие взе с 11:06.10 минути.

При мъжете на 1500 метра първи е Мартин Балабанов с 3:55.55 минути, на троен скок шампион стана Лъчезар Вълчев с 16.08 метра, а на чук поредна титла завоюва Валентин Андреев със 70.64 метра.

Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени завършва в неделя.

Йоана Вълканова спечели колоездачната обиколка на Витоша при жените
Безплатни прегледи: Лекари от "Пирогов" приеха над 300 деца в кабинетите в Бургас