Гълъбинов изпусна дузпа, Ювентус разгроми Специя

11:01, 03.03.2021
Чете се за: 00:34 мин.
Европейски футбол
гълъбинов изпусна дузпа ювентус разгроми специя

Италианският шампион Ювентус постигна очакван домакински успех над Специя с 3:0 в заключителния двубой от 25-ия кръг на италианската Серия "А".

След неубедително първо полувреме, "бианконерите" натиснаха Андрей Гълъбинов и компания след почивката и стигна до три безответни попадения.

Алваро Мората откри за домакините в 62-та минута, а десетина по-късно Федерико Киеза реализира, за да успокои "Старата госпожа".

Мегазвездата Кристиано Роналдо отбеляза дежурния си гол за Ювентус минута преди изтичането на редовното време.

Това бе гол номер 20 за португалеца от началото на сезона в мач номер 600 на клубно ниво. Той се превърна в първия играч, който реализира поне 20 гола в 12 последователни сезона в топ 5 първенствата на Европа.

Дълбоко в продължението на мача българският нападател Андрей Гълъбинов получи правото да изпълни дузпа, която обаче пропусна.

Така, шампионите се доближиха на седем точки от лидера Интер, докато Специя е на седем пункта от опасната зона. В следващите си мачове Юве е домакин на Лацио, докато Специя приема друг новак – Беневенто.

Каракачанов: Каквото и да правят политиците, има дати, символи, каузи, които ни обединяват