Гимнастичката Алина Коломиец спечели квалификацията при жените на турнира "Жулиета Шишманова"

гимнастичката алина коломиец спечели квалификацията жените турнира жулиета шишманова
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
20:22, 24.03.2023

Алина Коломиец от Левски Триадица спечели квалификацията при жените в първия етап на Държавното първенство по художествена гимнастика категория "Елит" за приз "Жулиета Шишманова", което се провежда в морския град.

Коломиец събра сбор от 112.650 точки, а съотборничките ѝ и възпитанички на треньорката Мирослава Батаклиева, София Павлова и Елена Георгиева заеха съответно второто място със 112.100 точки и третата позиция със 111.675 точки.

Четвърта се класира Емона Ценова от Илиана, пета е Ивон Бошкилова от Левски, пред Димана Савова от Чар ДКС (Варна), Яна Стайкова от Академик и Даная Атанасова от Левски.

Първите 21 гимнастички от днешния многобой ще участват на Държавното първенство категория ЕЛИТ през месец май.