Гледайте по БНТ 3: Испания - Дания, мач от Евро 2022 за жени

гледайте бнт испания дания мач евро 2022 жени
12:41, 16.07.2022
Чете се за: 02:12 мин.

Груповата фаза на Европейското първенство по футбол за жени вече е в решителната си фаза, а тази вечер отборите на Испания и Дания ще определят още един четвъртфиналист в турнира.

Двата тима се срещат в мач от група В, а залогът е място сред най-добрите осем на Евро 2022 за жени.

Мачът е тази вечер (16 юли) от 22.00 часа и ще бъде излъчен на живо в ефира на БНТ 3.

До този момент и двата отбора записаха по една победа и по една загуба в турнира, като надиграха аутсайдера в групата Финландия, но пък допуснаха поражения от състава на Германия.

По този начин двубоят в Брентфорд тази вечер се превръща в задължителен и за двата отбора, ако искат да запазят шансовете си за добро представяне в надпреварата.

Наградата за победителя пък ще бъде мач в четвъртфиналите срещу домакина Англия, който до този момент е безгрешен в турнира с три победи и голова разлика 14-0.

Испанките, които са сред фаворитите за спечелването на титлата определено не изживяват най-добрия си турнир, като дни преди старта на шампионата загубиха голямата си звезда и носителка на "Златната топка" Алексия Путеяс.

Датчанките пък са решени да поднесат изненада и да изхвърлят "Ла Фурия" от турнира. На последното Европейско първенство "Червения динамит" достигна до финала, където обаче отстъпи с 2:4 на Нидерландия.