Голдън Стейт надигра шампиона Милуоки

11:33, 13.03.2022
Чете се за: 01:35 мин.
голдън стейт надигра шампиона милуоки

Отборът на Голдън Стейт Уориърс надигра със 122:109 като домакин шампиона Милуоки Бъкс в най-интригуващия двубой от програмата за този уикенд в НБА.

След равностойна първа четвърт домакините поеха инициативата в началото на втората част и постепенно започнаха да трупат аванс, като до почивката преднината на Стеф Къри и компания достигна 9 точки при 67:58.

През третата четвърт ситуацията на паркета не се промени, а "воините" продължаха да увеличават разликата в резултата и преди решителните 12 минути вече имаха преднина от 103:84.

До края "елените" намалиха част от пасива си, но въпреки това не успяха да избегнат 26-то си поражение от началото на редовния сезон.

Клей Томпсън стана най-резултатен за Уориърс със своите 38 точки, докато голямата звезда на тима Стеф Къри беше далеч от най-добрите си дни и завърши със скромния актив от 8 пункта.

За Милуоки пък гръцкият баскетболист Янис Адетокунбо приключи с 31 точки, а Крис Мидълтън прибави 18.

В класирането Голдън Стейт се намира на 2-то място в Западната конференция с баланс 46-22, докато Милуоки Бъкс са 2-ри на Изток с 42-26.

Единодушно: Преизбраха Бойко Борисов за председател на ГЕРБ
Русия разширява атаката - масиран ракетен огън в Лвов, в Мариупол ситуацията е критична