Екип на БНТ провери как върви подготовката на заведенията, които утре отварят врати за клиенти, но само на открити площи, и също как реагират на разхлабването на мерките в големите нехранителни вериги.
"Като че ли малко ще ни се освободят възможностите за удовлетворяване на клиентските нужди. Продължаваме да вадим стока. Все по-трудно е. Все пак клиентите ни ще могат да направят и отлаганите ремонти и донякъде нещата от първа необходимост - водопроводи, кабели и т.н.", каза Владимир Димитров, управител на верига за нехранителни стоки.
"Не очакваме наплив от клиенти, защото все още времето е студено, а те трябва да са навън. Освен това хората се страхуват заради пандемията. Но отваряме с надеждата времето да се затопли и да започне истинският сезон. До началото на март получихме помощ по програмата "Запази ме". Добре би било и в бъдеще да имаме такава помощ от държавата", заяви Манолис Макарунас, който е ресторантьор.
Днес министърът на икономиката Лъчезар Борисов заяви, че мерки вече са набелязани, изпратени са и се очаква одобрение от ЕК.
Вижте как върви подготовката за отваряне на заведения и магазини във видеото.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души