Това обсъдиха премиерът Андрей Гюров и министъра на икономиката с представители на Сдружението за модерна търговия
Изготвянето на цялостен пакет от мерки за ограничаване на покачването на цените и подкрепа на потребителите беше акцент в срещата на служебния премиер Андрей Гюров и служебния министър на икономиката и индустрията Ирина Щонова с представители на Сдружението за модерна търговия.
Гюров подчерта, че ще бъдат разгледани всички възможни действия в рамките на удължителния бюджет, с който работи правителството. Информира още, че подготвяният пакет от мерки няма да изкривява пазара, а ще бъде насочен към подкрепа на най-уязвимите групи.
Според участниците в срещата към момента няма достатъчно основания за поскъпване на храните. Ситуацията обаче остава динамична и ще бъде следена отблизо. Премиерът подчерта още, че на този етап няма място за притеснение сред българските граждани заради войната в Близкия изток, а подготвяните мерки ще бъдат внимателно таргетирани и насочени към подкрепа на най-уязвимите.
Цените на стоките: Спад при повечето плодове и зеленчуци, и някои основни храни
Министър Илин Димитров: България е на последно място в ЕС по ръст на чуждестранни туристи според Евростат
Любомир Каримански: Процедурата по свръхдефицит изисква дисциплина и реални реформи
Бившият енергиен министър Росен Христов: "Боташ" не е проблем, а неизползван договор
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)