Рекордьорът по мачове за националния отбор на Аржентина в историята, прекрати професионалната си кариера на 36-годишна възраст.
В своята кариера Масчерано, който можеше да играе и като халф и като централен защитник защитаваше цветовете на Ривър Плейт, Коринтианс, Ливърпул, Барселона и Естудиантес, с който изигра последния си мач.
"Бях отдаден на 100 процента на професията ми, но напоследък ми бе все по-трудно да го правя. Понякога не ти избираш кога е краят, той просто идва сам", каза Масчерано след загубата на Естудиантес с 0:1 срещу Архентинос Хуниорс.
Най-успешните години на Масчерано преминаха в Барселона, където той спечели 19 трофея за осем години, ставайки пет пъти шампион на Ла Лига и триумфирайки на два пъти в Шампионската Лига.
Масчерано слага край на кариерата си със 146 мача за Аржентина и участия на четири световни първенства, започвайки от Германия 2006-та.
Бранителят има важно участие и в двете олимпийски титли на "гаучосите", извоювани през 2004-та в Атина и 2008-ма в Пекин.
С два точни удара Байер Леверкузен отбеляза два гола и спечели гостуването си на Манчестър Сити
БНТ ще излъчи финалите на световно първенство по естетическа групова гимнастика
Реал излезе на печелившата страна срещу Апоел след спектакъл в Ботевград (ВИДЕО)
Росен Желязков: Границите на Украйна не могат да бъдат променяни със сила
ЕК: През 2026 България е изложена на риск от неспазване на фискалната рамка на ЕС
Избрана и помилвана: Официално Белият дом представи една от двете пуйки късметлийки