Интер гледа смело към 1/8-финалите на Шампионската лига след рецитал на Джеко

интер гледа смело финалите шампионската лига рецитал джеко
21:43, 24.11.2021

Италианският шампион Интер (Милано) докосва 1/8-финалите на Шампионската лига, след като постигна ценен домакински успех с 2:0 над Шахтьор (Донец) група "D" на турнира.

След нулево първо полувреме на стадион "Джузепе Меаца", "нерадзурите" откриха резултата в 61-ата минута след мощен изстрел на Един Джеко от границата на украинското наказателно поле.

Отново Джеко бе герой за своя тим в 66-ата минута, когато засече с глава центриране на Иван Перишич от левия фланг, с което за втори път безпомощен стражът на гостите Анатолий Турбин.

Успехът изкачи Интер на върха в групата с актив от 10 точки след 5 изиграни срещи. Втори към момента е Реал (Мадрид) с 9 точки, а молдовската приятна изненада Шериф (Тираспол) е трети с 6 пункта. Последен в класирането е Шахтьор (Донецк) с 1 спечелена точка.

В късния двубой от групата Реал гостува на Шериф в Молдова от 22.00 ч. българско време.

"Денят започва" на 25 ноември: Говори премиерът Стефан Янев