Интер спечели Суперкупата на Италия след гол в последните секунди на продълженията

интер гледа смело финалите шампионската лига рецитал джеко
23:49, 12.01.2022

Отборът на Итер (Милано) е новият носител на Суперкупата на Италия.

Във финалния двубой за трофея "незардзурите" победиха Ювентус с 2:1 след гол на Алексис Санчес в 120-ата минута.

"Бианконерите" отриха резултата на "Джузепе Меаца" в 25-ата минута. Алваро Мората центрира в наказателното поле на Интер, където Хуан Куадрадо се извиси над двама бранителя в "синьо-черно" и с глава реализира в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Самир Ханданович.

В 34-ата минута домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение на Матия Де Шильо срещу Един Джеко. С изпълнението на дузпата се нагърби Лаутаро Мартинес, който стреля силно в горния десен ъгъл на Войчех Шчесни.

Шампионът на Италия стигна до втори гол в последните секунди на продълженията чрез Алексис Санчес, който се възползва от грешка в отбраната на "Старата госпожа" и с безпощаден удар от вратарското наказателно поле се разписа в мрежата на Ханданович.