Изабелла Шиникова победи №4 в схемата на турнир в Барселона, с Лия Каратанчева продължават на двойки

изабелла шиникова класира финал двойки турнир тенис тунис
Снимка: БФ Тенис
09:20, 02.08.2023 (обновена)
Чете се за: 02:02 мин.

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка в Барселона (Испания) с награден фонд 60 хиляди долара.

Националката на България за "Били Джийн Къп", която премина през квалификациите след два поредни успеха, елиминира в първия си мач от основната схема четвъртата поставена Ариане Хартоно (Нидерландия) с 6:0, 6:7(5), 7:6(5). Срещата продължи 2 часа и 32 минути.

Шиникова сервираше за мача при 6:5 в своя полза във втория сет, но допусна пробив в 12-ия гейм, след което загуби и тайбрека, позволявайки на Хартоно да изравни резултата. В третата част българката преодоля пасив от 0:2 и 3:4, а в тайбрека поведе с 5:2. Нидерландката успя да изравни, но след нови две спечелени разигравания Изабелла успя да затвори мача.

С този успех Шиникова заработи 13 точки за световната ранглиста, а в следващия кръг ще играе с представителката на домакините Ева Гереро Алварес.

Друга националка Лия Каратанчева записа победа и загуба в квалификациите и не успя да да се класира за основната схема.

В мач от турнира на двойки Шиникова и Каратанчева осъществиха пълен обрат срещу Деспина Папамихаил (Гърция) и Хеоргхина Гарсия-Перес (Испания) и след 2:6, 6:1, 10-5 се класираха за четвъртфиналите в надпреварата.

Така, българките си уредиха среща с испанките Ева Гереро Алварес и Гиомар Маристани Сулета де Реалес в спор за място на полуфиналите.

Разбиха търговски павилиони пред археологическия комплекс Перперикон
Адвокати: Изтезанието, гаврата, унижаването на човека могат да са състави на престъпления в НК