Изабелла Шиникова продължава на четвъртфиналите на турнир по тенис в Барселона

изабелла шиникова класира финал двойки турнир тенис тунис
Снимка: БФ Тенис
22:36, 03.08.2023 (обновена)
Чете се за: 01:42 мин.

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Барселона (Испания) с награден фонд 60 хиляди долара.

Националката на България за "Били Джийн Къп", която премина през квалификациите след два поредни успеха, надделя над представителката на домакините Ева Гереро Алварес с 6:4, 6:3 за 76 минути.

Шиникова направи пробив в деветия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част изоставаше с 2:3, но взе четири поредни гейма и затвори мача.

С успеха българката заработи 1 543 долара и 15 точки за световната ранглиста, а в спор за място на полуфиналите ще играе утре срещу победителката от двубоя между Арина Родионова (Австралия) и Мария Бондаренко (Русия).

Изабелла Шиникова и Лия Каратанчева се класираха за полуфиналите на двойки. Националките на България за "Били Джийн Къп" победиха испанките Ева Гереро Алварес и Гиомар Маристани Сулета де Реалес с 6:2, 2:6, 10-7 за 77 минути.

В спор за място на финала в петък българките ще играят с третите поставени Естел Каскино (Франция) и Диана Марчинкевица (Латвия).

Денислава Глушкова и Гергана Топалова приключиха участието си на турнир в Германия