Селекционерът на мъжкия национален отбор по волейбол смята за най-важно отбора да израства в мачовете срещу по-трудни съперници.
Селекционерът на мъжкия национален отбор по волейбол на България Джанлоренцо Бленджини направи кратък коментар пред БФВ за жребия, който отреди на България да играе в Група Е на световното първенство за мъже през 2025 година.
"Лъвовете" ще се изправят срещу Словения, Германия и Чили на шампионата, който ще се проведе от 12 до 28 септември във Филипините.
"Бих казал, че групата ни не е от най-лесните, особено за нас, но не и най-трудната. Без съмнение фаворити са отборите на Словения и Германия, които това лято участваха на Олимпийските игри в Париж. Ще видим дали и как ще обновят съставите си за новия олимпийски цикъл. В нашия отбор такъв процес стартира миналата година. За нас е важно да продължаваме да играем с отбори, които са по-напред от нас в световната ранглиста, за да израстваме. Това е най-важното за отбора - да израства и да се доближаваме до най-добрите", каза Бленджини.
Федерацията по волейбол благодари на българската дипломатически мисия в Бразилия
Джанлоренцо Бленджини: Младите ни играчи трябва да натрупат опит на това ниво
МВнР извика временно управляващия посолството на Република Северна Македония у нас заради подпалените дипломатически автомобили
Иван Василев: Над 30% от обществените поръчки са спечелени при участие само на една фирма
Институтът „Ройтерс“: БНТ е телевизията с най-високо обществено доверие в България