Американският президент Джо Байдън заяви, че ще си постави бустерна доза ваксина срещу COVID-19 "веднага когато има възможност да го направи“, съобщи Ройтерс.
По време на пресконференция Байдън заяви, че ваксината ще бъде безплатна и "лесно достъпна“, като общо 60 милиона американци вече отговарят на условията за това.
"Постигнахме невероятен напредък при ваксинирането на американците, но това е пандемия на неваксинираните“, каза той.
Той добави, че има 70 милиона американци, които не са си поставили още първата доза и че неваксинираните хора излагат икономиката на риск.
"Моля, не позволявайте тази трагедия да стане ваша трагедия, ваксинирайте се, можете да спасите живота си и живота на хората около вас”, призова американският президент.
"Всички постигнахме толкова голям напредък през последните осем месеца в тази пандемия и сега сме изправени пред критичен момент. Имаме инструменти и план, просто трябва да завършим работата заедно, като една нация", заключи Байдън.
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите