Коди Милър-Макинтайър и Баскония загубиха от Реал Мадрид на старта на плейофите в Евролигата

Българският национал записа 14 точки, 4 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка. Вторият мач между Реал Мадрид и Баскония е на 25 април.

коди милър макинтайър баскония загубиха реал мадрид старта плейофите евролигата
Снимка: eurohoops.net
07:35, 24.04.2024
Чете се за: 02:17 мин.

Коди Милър-Макинтайър и Баскония стартираха със загуба от Реал Мадрид със 74:90 като гости в първия мач от четвъртфиналните плейофи на Евролигата.

Домакините достигнаха до двуцифрен аванс още на полувремето за 48:37, а след това го увеличиха до 17 точки за 70:53, с което до края не изпуснаха инициативата.

Милър-Макинтайър попадна в стартовата петица и не разочарова със своето представяне. Гардът постави името си сред реализаторите, но неговите усилия не бяха достатъчни да спасят тима от Витория-Гастейс в испанската столица. Българският национал записа 14 точки, 4 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка за 28 минути в игра. При стрелбата си той бе 4/6 от средно разстояние, 1/2 от тройката и 3/6 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Никос Рогкавопулос и Матю Костело също отбелязаха по 14 точки, като последният овладя и 6 борби. Най-резултатен за Баскония бе Маркъс Хауърд с 15.

Джанан Муса завърши с 16 точки за Реал Мадрид. С по 10 се отличиха Факундо Кампацо и Венсан Поарие (7 борби).

Серхио Люл е вече най-добрия стрелец от тройката за всички времена в историята на Евролигата. Гардът на мадридчани има 624 успешни стрелби от далечна дистанция, изпреварвайки своя сънародник Хуан Карлос Наваро, който е с 623.

„Удивително е да подминеш легенда като Хуан Карлос Наваро. Наистина съм щастлив, но съм по-щастлив от победата. Най-важното е, че направихме 1-0 в серията. Наистина се гордея с кариерата си", коментира той.

„Свършихме добра работа, играхме с енергия. Баскония е много труден отбор, вторият мач ще бъде напълно различен, трябва да сме наясно с това“, добави старши треньорът на столичния клуб Чус Матео.

Вторият мач между Реал и Баскония е на 25 април в испанската столица от 22.00 ч.