Кошмарен последен четвърт час провали България U17 за девойки срещу Нидерландия

20:58, 15.10.2023
Чете се за: 02:10 мин.
кошмарен последен четвърт час провали българия u17 девойки нидерландия
Снимка: БФС

Българският национален отбор по футбол за девойки до 17 години допусна второ поредно поражение в европейските квалификации, след като отстъпи с 2:6 на Нидерландия в двубой, игран в курортен комплекс Албена.

Срещата започна трудно за "лъвиците", които се оказаха догонващи в 34-ата минута, когато точна за гостите бе Зоуи Зуидберг.

Отговорът на българките обаче не закъсня и само 120 секунди по-късно Андреа Бояджиева изравни, а в 62-ата минута Мариела Петрова донесе и пълния обрат за нашия тим.

Авансът на момичетата на Ангел Славов се задържа до последния четвърт час на срещата, който, за съжаление, се превърна в истински кошмар за домакините, които инкасираха цели четири гола в своята врата.

Първо, Роузи Ивенс беше точна за 2:2, а Зуидберг с второто си попадение в срещата отново даде авнс на своя тим.

В самия край на мача пък Яда Хуисман реализира хеттрик, за да оформи крайното 6:2 в полза на Нидерландия и тежката загуба за българския тим.

Поражението остави България на последното място в тази група А5 без спечелена точка, докато нидерландките делят второто място с Швейцария с по 3 точки. Лидер е Финландия с пълен актив от 6 пункта.

В последния си двубой от квалификационната група българките се изправят срещу скандинавките, докато Швейцария и Нидерландия излизат в директен спор за второто място. И двата мача са следващата сряда (18 октомври) от 14:30 часа.

Два гола в края на редовното време спасиха Швейцария от загуба срещу Беларус в евроквалификациите
Предложение: Сериозно увеличение на данъците и осигуровките върху гражданските договори