Левски постигна престижна победа над Динамо Киев

Патрик-Габриел Галчев отбеляза победния гол за минималния успех

Левски
Снимка: Startphoto.bg
17:59, 02.02.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Левски победи украинския гранд Динамо Киев с 1:0 в контрола, играна в турския курорт Белек. Победното попадение за "сините" отбеляза Патрик-Габриел Галчев.

Сред стартовите 11 на Николай Костов се завърна Хосе Кордоба, който имаше здравословни проблеми. „Сините“ започнаха активно срещата, като приложиха дълбоката преса в половината на съперника. Динамо също опита дълбока преса пред наказателното поле на Пламен Андреев.

В 17-ата минута „сините“ бяха близо до гол. При едно заучено изпълнение на фаул Митков центрира прецизно към Кордоба, който стреля, но със сетни усилия стражът на украинците Нешхрет изби в корнер.

Пет минути по-късно добрата игра на столичани даде резултат. След корнер Патрик-Габриел Галчев пое топката пред наказателното поле на съперника, финтира бранител, нагласи топката на левия си крак и я отправи неспасяемо в долния ляв ъгъл за 1:0.

Още с началото на второто полувреме украинците пробваха да изравнят и стигнаха до най-чистата си ситуация. В 48-ата минута Андиевски стреля опасно от фаул, но не успя да реализира.

Следващата проверка на Левски е утре срещу тима на Шахтьор Донецк до 19 години, като в нея се очаква да вземат участие голяма част от юношите на тима.

До дни прокуратурата е щяла да повдигне обвинение на Мартин Божанов - Нотариуса
Рекордна суша в Испания: В Каталуния забраниха миене на автомобили и пълнене на басейни