Левски прекъсна серията си от 10 загуби в НБЛ с успех над последния Академик

В друг мач Шумен записа първа домакинска победа през сезона

димитър ангелов изпращаме успешна година левски дано следващата успешна финансова гледна точка
Снимка: НБЛ
21:43, 13.01.2024
Чете се за: 02:22 мин.

Отборът на Левски прекъсна серията си от десет поражения в НБЛ с успех над Академик Пловдив със 72:62 (20:17, 12:15, 23:13, 17:17) в София. „Сините“ записаха пета победа от началото на сезона, а пловдивчани продължават с актив 4-12.

Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, което приключи при равенство 32:32. По-силна трета част донесе на домакините преднина от 10 точки преди четвъртата част – 55:45 и до края Левски удържа водачеството.

Марио Боянов отбеляза 20 точки, а Асен Великов добави 16 точки за „сините“. Джерълд Лидел оформи „дабъл-дабъл“ от 19 точки и 13 борби за гостите.

Тимът на Шумен спря негативната поредица с първа домакинска победа за сезона, надигравайки Миньор 2015 със 70:65 (21:15, 15:12, 21:12, 13:26). Баскетболистите на Шумен продължават с актив 5-11, докато за Миньор 2015 загубата бе десета от началото на сезона.

Домакините водеха през целия мач, като на почивката резултатът бе 36:27. През второто полувреме авансът на Шумен достигна 18 точки, а преди заключителните 10 минути Миньор 2015 изоставаше с 39:57.

Брайън Камерън бе най-полезен за Шумен с 26 точки и 6 борби, докато за гостите от Перник Лъчезар Тошков завърши с 18 точки, 2 борби и 3 асистенции.

В други мачове от деня Спартак Плевен и Рилски спортист също записаха победи.

В неделя са мачовете Ямбол – Черноморец, Черно море Тича – ЦСКА, а в следващия кръг на 17 януари ще се проведат двубоите ЦСКА – Рилски спортист, Академик Пловдив – Берое, Миньор 2015 – Балкан, Черноморец – Черно море Тича и Шумен – Левски. За 24 януари е насрочен мачът между Спартак Плевен и Ямбол.

Баскетболните националки Борислава Христова и Гергана Иванова записаха победи с клубните си отбори в Румъния и Турция