Спартак Плевен надви шампиона в НБЛ Балкан

В друг шампионатен мач Рилски спортист се справи с Берое

БК Спартак Плевен
Снимка: Startphoto.bg
21:33, 13.01.2024
Чете се за: 02:35 мин.

Спартак Плевен нанесе трета поредна загуба на шампиона Балкан след като го надигра с 88:78 (20:23, 29:17, 22:19, 17:19) като домакин в двубой от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Успехът е втори пореден и общо десети за плевенчани, докато тимът от Ботевград вече е с актив 8-8.

Гостите започнаха по-добре, но Спартак стигна до обрат в средата на втората четвърт и до края на първото полувреме дръпна с 49:40. Плевенчани превъзхождаха съперника в борбата под коша и увеличиха аванса си до 15 точки в третата четвърт. Преди последния период баскетболистите на старши треньора Любомир Минчев водеха със 71:59.

Най-резултатен за домакините бе Родни Първис с 22 точки, 3 борби и 8 асистенции, а за Балкан Майки Диксън се включи с 25 точки, 7 борби и 2 асистенции.

След три поредни победи Берое допусна домакинска загуба от Рилски спортист със 70:82 (16:19, 23:27, 12:23, 19:13) в друга среща от кръга, играна в Стара Загора. Самоковци постигнаха 11-и успех от началото на сезона, а Берое инкасира девето поражение.

Гостите държаха инициативата през целия мач, а през второто полувреме вдигнаха разликата до 22 точки. На почивката Рилски спортист водеше с 46:39, а след 30 минути игра резултатът бе 69:51 в полза на състава от Самоков.

Алън Арнет реализира 12 точки за Рилски спортист, а Даръл Дейвис се отчете с 14 точки, 6 борби и 5 асистенции за старозагорци.

В другите срещи от деня Левски и Шумен също постигнаха победи.

В неделя са мачовете Ямбол – Черноморец, Черно море Тича – ЦСКА, а в следващия кръг на 17 януари ще се проведат двубоите ЦСКА – Рилски спортист, Академик Пловдив – Берое, Миньор 2015 – Балкан, Черноморец – Черно море Тича и Шумен – Левски. За 24 януари е насрочен мачът между Спартак Плевен и Ямбол.