Левски завърши наравно с АПОЕЛ Никозия в последната си контрола преди началото на сезона

левски завърши наравно апоел никозия последната контрола началото сезона
Снимка: ПФК Левски
20:30, 08.07.2023
Чете се за: 02:32 мин.

Отборът на Левски завърши наравно 0:0 с кипърския АПОЕЛ Никозия в последната си контролна среща преди началото на новия сезон в българското футболно първенство. "Сините" започват есенния дял като домакини на ЦСКА 1948 следващата събота.

Титуляр за кипърския отбор бе българският национал и бивш халф на "сините" Георги Костадинов.

Мачът между Левски и АПОЕЛ започна с няколко минути закъснение заради проливен дъжд. Той все пак стартира и "сините" застрашиха на няколко пъти гостите от Кипър с далечни удари на Андриан Краев, които обаче не бяха проблем за вратаря.

Десет минути преди полувремето АПОЕЛ създаде най-чистата ситуация. Пламен Андреев отрази изстрел от пряксвободен удар и топката се върна в краката на непокрития Исам Шебак, но мароканецът я изпрати в напречната греда при опразнена врата.

Левски застраши три пъти вратата на АПОЕЛ в началото на второто полувреме, но Джавад Ел Джемили, Патрик-Габриел Галчев и Марин Петков не успяха да вкарат от далечно разстояние. Грузинецът Георги Квилитая пък отправи много опасен удар за кипърците, като топката премина в близост до дясната греда на вратата на "сините".

Левски бе много близо до първи гол в 81-та минута след многоходова атака. Тя завърши с отличен пас на младия плеймейкър Асен Митков, който заложи топката на Марин Петков за стрелба. Националът стреля силно пред наказателното поле, но на сантиметри покрай лявата греда на вратата на АПОЕЛ.

Ивелин Попов отправи последния изстрел от пряксвободен удар, уцелвайки играч на Левски в стената. Така мачът в Правец завърши наравно 0:0.

Инвеститори искат инфлационна такса за довършване на жилища, купени на зелено
Радослав Рибарски, ПП-ДБ: За реални количества природен газ в Черно море може да се говори след сондажи