Локомотив Сф и Берое с нови победи на държавното първенство по баскетбол за момичетата до 16 години

локомотив берое победи държавното първенство баскетбол момичетата години
Снимка: БФ баскетбол
07:49, 07.06.2023
Чете се за: 03:02 мин.

Отборите на Локомотив София и Берое записаха нови победи на финалния турнир на Държавното първенство по баскетбол за момичетата до 16 години и оглавиха групите си.

Берое Стара Загора постигна втори успех в група В този път срещу Левски с 62:49. След отлична първа част, спечелена с 21:7 от старозагорки съперникът успя да стопи половината от дефицита си до почивката. Берое продължи да води през второто полувреме и след като спечели вторите две части подпечата победата и едноличното първо място във временното класиране.

Габриела Коцева записа 20 точки, 5 отнети топки и 4 асистенции за победителките, а дабъл дабъл от 14 точки и 10 борби добави Гергана Бъчкова. За Левски 16 точки и 6 борби регистрира Силвана Долмова, а с 12 плюс 6 се отчете Виктория Икономова.

Категорична първа победа във финалите записа Дунав Русе срещу Шампион 2006. Русенки се наложиха с 86:63. Отлични първи две части изведоха русенки далеч напред в резултата за 53:30 на почивката. След нея отборите размениха по една част, а разликата остана категорична.

Петте титулярки на победителките завършиха с двуцифрен актив, като 19 точки, 7 асистенции и 6 борби записа Никол Йовчева, а 17 точки, 12 борби и 6 асистенции добави Ивета Петрова. За Шампион 2006 18 точки и 8 борби записа Албена Соколова, а със 17 плюс 7 се включи Елена Георгиева.

Локомотив София вече е начело на група "А" след убедителен успех над Вълци Разград с 69:45 в зала "Триадица".

Над всички за победителите беше Теодора Големанска с 20 точки и 10 борби, Михаела Цецкова записа 13 точки. За отбора от Разград Юлиана Василева реализира 15 точки със 7 борби, Калина Йорданова се отчете с 11 точки.

Рилски спортист постигна първи успех в турнира. Тимът от Самоков се наложи убедително над Черноморец 2014 с 82:57, изравнявайки го с баланс 1-1. Катрин Бозова бе най-резултатна за успеха със 17 точки и 8 асистенции, а 13 точки отбеляза Ванеса Гавалюгова. За бургазлийки Мария Кратункова се отчете с 18 точки и 13 борби, а по 10 точки вкараха Десислава Камалиева (7 борби) и Ивайла Бакалова (7 борби).

Премиера на филма: "Да бъдеш Христо Пимпирев"
Официално: Бензема подписа с Ал Итихад