Лудогорец продължава в Шампионска лига след минимален успех в Подгорица

Лудогорец Сутиеска Пиерос Сотириу
Снимка: ПФК Лудогорец
23:49, 12.07.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Лудогорец победи Сутиеска с 1:0 в мач реванш от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Разградчани спечелиха първия двубой с 2:0 и продължават в турнира с общ резултат 3:0. Пиерос Сотириу отбеляза победното попадение в Подгорица.

Още в 4-ата минута домакините стреляха в гредата. Серджо Падт изби удар на Марко Матанович с глава, а при добавката Вук Стрикович нацели гредата.

През първото полувреме домакините играеха офанзивно в търсене на гол, което отвори празни пространства в отбраната им. Атакуващата им игра бе повод за положения и пред двете врати, но до гол не се стигна след намесите на Владан Гилен и Серджо Падт.

След почивката възпитаниците на Анте Шимунджа откриха резултата. Антон Недялков центрира по земя от левия фланг и Каули стреля от движение. Владан Гилен спаси удара му, но при добавката Пиерос Сотириу бе точен от непосредствена близост. Нападателят изрази радостта си пред около 50 фена на "орлите".

В следващата фаза от надпреварата Лудогорец ще срещне Шамрок Роувърс, който победи Хибърниънс с общ резултат 3:0 след 3:0 в първия мач и 0:0 във втория двубой.

Първият мач с ирландците ще бъде на 19 юли, а реваншът седмица по-късно.