Лувърът отвори врати два дни след "обира на века". Прокуратурата съобщи, че откраднатите бижута са на стойност 88 милиона евро. По-голямата загуба е за историческото наследство на Франция. Откраднати са 8 бижута от френската монархия – тиари, огърлици, обеци и брошки, подарени от Наполеон и Наполеон III на съпругите им.
Два дни след обира няма следа от крадците и експертите се опасяват, че бижутата може да са претопени. В социалната мрежа Threads беше публикувано клипче, което иронизира кражбата, показвайки как експонатите сами се защитават.
Лов за метеорити в Сахара: Номадски племена търгуват с късчета космически скали
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"