През ноември ще се включвам с другите състезатели от отбора по лагерите, заяви най-добрата българска сноубордистка.
Малена Замфирова вече гледа към следващия сезон с амбиции за участие на световното първенство по сноуборд за жени. Това заяви тя в специално интервю за БНТ, само ден след като се прибра в България след едномесечен престой в австрийска болница, където се възстановяваше от тежката травма, която получи вследствие на удар от турист.
„Най-лошото вече свърши и оттук насетне вече започваме нагоре. Вече съм вкъщи със семейството ми и съм много по-щастлива. Правим всичко възможно за най-бързото ми възстановяване. Чувствам се много по-добре, ходя с патерици, качвам се по стълби, тренирам, правим рехабилитация всеки ден. Според мен през ноември ще се включвам с другите състезатели от отбора по лагерите. Аз вече гледам към следващия сезон – световното първенство за мъже и жени, а не за юноши“, заяви тя.
Най-добрата родна сноубордистка се върна и към ужасяващия момент на удара в Шпиндлерув Млин в началото на март.
„Знаех, че няма какво да направя и че ще ме удари, но не мислех, че е чак толкова сериозно“, каза Замфирова.
Още от интервюто с Малена Замфирова очаквайте в предаването „Арена спорт“ по БНТ 1 тази неделя от 12:30 часа!
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
След мощните трусове във Венецуела: Десетки жертви и стотици ранени, обявено е извънредно положение