Манчестър Сити разби Спортинг (Лисабон) като гост и вече гледа към 1/4-финалите в Шампионската лига

23:39, 15.02.2022
манчестър сити разби спортинг лисабон гост вече гледа финалите шампионската лига

Миналогодишният финалист в Шампионската лига Манчестър Сити постигна повече от категорична победа с 5:1 като гост на Спортинг (Лисабон) в първи двубой между двата тима от 1/8-финалите на Шампионската лига.

С успеха си на "Естадио Жозе Алваладе" отборът от Манчестър на практика си гарантира място на 1/4-финалите в турнира и реваншът на "Етихад" ще бъде протоколен.

"Гражданите" откриха резултата в 7-ата минута чрез Рияд Марез, който се възползва от подаване на Кевин Де Бройне, за да се разпише за 1:0. Първоначално голът не беше зачетен заради засада на белгийският футболист, но след преглед с ВАР главният арбитър Сърджан Йованович призна попадението и така гостите поведоха.

В 17-ата минута Бернардо Силва удвои резултата с мощен удар от ждроп, а в 32-ата Фил Фодън направи аванса на английския тим класически.

В самия край на първата част Силва беше точен за втори път, за да направи резултата 4:0.

След почивката доминацията на Манчестър Сити продължи, като в 50-та минута отново системата ВАР се намеси, но този път, за да отмени гол на "гражданите".

Все пак логичното се случи в 58-та минута, когато Рахийм Стърлинг оформи крайния резултат с чудесен изстрел от дистанция.

Реваншът в Манчестър е на 9 март.

Гол на М'бапе в добавеното време даде крехка преднина на ПСЖ срещу Реал (Мадрид)