Милан оглави Серия "А" след домакинска победа над последния в класирането

милан оглави серия домакинска победа последния класирането
17:49, 04.12.2021
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Милан победи гостуващия тим на Салернитана с 2:0 в двубой от 16-ия кръг на Серия "А".

Домакините откриха резултата на "Джузепе Меаца" още в 5-ата минута, когато Рафаел Леао проби в наказателното поле на гостите и центрира по земя към Франк Кесие, който с фалцов удар се разписа за 1:0.

Алексис Салемакерс оформи крайното 2:0 в полза на "росонерите" в 18-ата минута. Браим Диас подаде към белгийския халф на Милан в пеналтерията на Салернитана, Салемакерс елегантно се освободи от двама защитници в "бяло-синьо" и прати топката в далечния ъгъл на Вид Белек.

Победата изкачи съставът на Стефано Пиоли на първото място във временното класиране на Калчото с актив от 38 точки. "Росонерите" имат два пункта повече от втория Наполи, който гостува от 21:45 ч. на четвъртия Аталанта.

Директорът на Националната референтна лаборатория: Омикрон няма да помогне за групов имунитет
Мъри Стоилов: Образцова победа