Милица Мирчева с 32-о място в маратона на Бостън

13:11, 18.04.2023
Чете се за: 01:40 мин.
милица мирчева маратона бостън
Снимка: БФЛА

Националната рекордьорка на България Милица Мирчева в маратона завърши на 32-о място по време на 127-o издание на ежегодния маратон на Бостън, който се проведе вчера (17 април).

28-годишната Мирчева финишира за време 2:35:57 часа, с което се превърна в първата българка, която която завършва най-стария маратон в света.

Трасето на маратона в Бостън не е лицензирано и резултатите не са официални, но той е с "платинен" етикет по класификацията на елитните шосейни състезания на Световната атлетика.

Победителка в маратона при жените стана представителката на Кения Хелън Обири с резултат от 2:21:38 часа, като тя изпревари Амане Берисо от Етиопия и израелката Лона Салпетер.

При мъжете титлата също стана притежание на кениец в лицето на Евенъс Чебет, който защити триумфа си от миналата година с време 2:05:54 часа. Втори и трети се наредиха съответно Габриел Гай от Танзания и Бенсън Кипруто от Кения, а световният рекордьор и двукратен олимпийски шампион Елиуд Кипчоге от Кения остана на 6-о място при дебюта си на маратона в Бостън с време 2:09:23 часа.