Моника Борисова е най-добрия подавач на европейското първенство по баскетбол за девойки до 18 г.

Моника Борисова, баскетбол, Самоков, ученически игри
Снимка: facebook/isfsports
14:58, 10.07.2023

Европейското първенство за девойки до 18-годишна възраст приключи с триумф на Хърватия. Момичетата от бившата югославска република надвиха сензацията Люксембург, водена от българския треньор Румен Гълъбов с 93:66.

MVP очаквано стана Фейт Ехи Етуте от Люксембург. Моника Борисова завърши като най-добър подавач на шампионата със средно по 7.3 асистенции на мач.

Деница Манолова остана втора в класацията за най-много борби със своите средно 10.6 на двубой. Пред нея бе именно Етуте. Състезателката на Рилски спортист е и осма по ефективност с коефициент 16.

Капитанът на тима ни Ивана Бонева пък е пета по успеваемост при наказателните удари със средно по 78.3%.

Бронзовите медали останаха за отбора на Гърция, който в мача за третото място се наложи над Босна и Херцеговина с 68:44.