В Международния ден на жената - протестно шествие за правата на нежния пол в столицата. Демонстрации имаше и във Варна и Пловдив.
В София инициативата се проведе под мотото "Грижа и съпротива". Целта й е да привлече вниманието на обществото към безплатния труд, който жените полагат у дома. Протестиращите настояват за равно заплащане на двата пола, както и за подкрепа за жените, станали жертва на домашно насилие.
Калина Дренска, организация ЛевФем: "Както всяка година осми март е ден ккато за празник, така и за протест."
Добромир, протестиращ: "Тук сме в подкрепа на всички жени, това са нашите майки, баби, сестри."
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Казусът „Баба Алино“: Невзоров в България, разпитан и с твърдения за невинност (ОБЗОР)
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията