Италия изпусна директната квота за Катар в последния момент

Италия
21:00, 15.11.2021

Националният отбор на Италия ще трябва да разчита на баражите през пролетта, за да си осигури място на Мондиал 2022. Европейският шампион не успя да вземе онова, което му беше необходимо за директна квота и изпусна шанса си в последния момент.

„Скуадра адзура“ завърши 0:0 като гост на Северна Ирландия в последния кръг от груповата фаза на квалификациите за световните футболни финали. Срещата се проведе в Белфаст, а играчите на Роберто Манчини допуснаха Швейцария да ги изпревари в последния кръг.

Ключов за крайното класиране беше и двубоят в Люцерн, в който националният тим на България претърпя тежко поражение с 0:4 от „кръстоносците“. Именно Швейцария спечели първото място в потока, което осигури на отбора сигурно място в Катар догодина.

Италия остана на втората позиция в група „С“ с 16 точки, докато „кръстоносците“ са с 18 на върха. България завърши на 4-ото място с едва 8 точки от 8 мача.

Лия Каратанчева отпадна във втория кръг на турнир по тенис в Италия
16:34, 25.04.2024
Чете се за: 00:35 мин.
Националите по сноуборд си поставят високи цели за следващия сезон
16:18, 25.04.2024
Чете се за: 04:00 мин.
Емил Нейков и Десислава Ангелова ще участват на репешажите на европейското първенство по гребане
Чете се за: 02:17 мин.
България ще играе срещу Хърватия и Турция в последните си мачове от Евро 2024 по волейбол за жени до 20 г.
14:53, 25.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Шави Ернандес: Почувствах пълно доверие от клуба
14:41, 25.04.2024
Чете се за: 02:27 мин.