Националният отбор за момичета до 16 г. победи Ейнджълс (Кошице) в последния си мач от международните младежки турнири по баскетбол 5х5 в румънския град Клуж-Напока със 72:45 (23:17, 20:11, 19:11, 10:6).
Треньорският щаб начело с Лилия Георгиева даде шанс за изява на всичките 12 състезателки.
Най-резултатна бе Габриела Коцева с 15 точки, всичките реализирани от далечно разстояние. Деяна Станиславова добави 10, но тя нямаше добър ден, защото направи 7 грешки - една трета от тези на отбора си.
Тимът се прибира в България и след кратка пауза ще продължи подготовката си за европейското първенство през август.
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
След мощните трусове във Венецуела: Десетки жертви и стотици ранени, обявено е извънредно положение