Българите спечелиха общо пет медала на Европейската Купа в Ганджа през уикенда.
Националният отбор по джудо за кадети и кадетки ще проведе подготовка в Азербайджан, след края на Европейската купа в Ганджа през уикенда.
Тимът спечели общо пет медала. Две сребърни отличия взеха София Маврова (44 кг) и Мария Черкелиева (над 70 кг), а бронз имат Махмуд Жаафар (60 кг), Владимир Тодоров (66 кг) и Иван Николчев (73 кг).
На крачка от подиума остана Цветомир Вълков - пети (над 90 кг), седми е Пламен Димитров (81 кг).
Отборът, с треньор Мария Янчева, ще тренира в Азербайджан до сряда, съобщават от БФ Джудо.
На турнира участваха 269 състезатели от десет държави, а България беше представена от девет джудисти.
Световната гимнастика въведе по-строги правила за поведението на почетната стълбичка
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?