Певците Били Айлиш и Бед Бъни отправиха силни критики срещу американските имиграционни власти на церемонията по наградите "Грами".
Били Айлиш, която спечели награда за песента "Wildflower", заяви, че "Никой не е нелегален на открадната земя". Бед Бъни, който спечели Грами за най-добър албум, произнесе емоционална реч, в която разкритикува действията на имиграционните власти.
На церемонията много звезди носиха значки с надпис "АЙС вън!" - което е съкращение на името на имиграционната служба. Очаква се критиките и срещу имиграционните власти да продължат и следващата неделя по време на финала на "Супербол", което е едно от най-гледаните събития в САЩ. Бед Бъни ще пее в полувремето, което беше разкритикувано от движението МАГА.
пуерториканският певец Бед Бъни: "Преди да кажа благодаря на Бог, ще кажа: АЙС, вън! Не сме диваци, не сме животни, не сме извънземни, ние сме хора и сме американци. Бих казал на хората: "Знам, че е трудно в наши дни да не мразиш и си мислех, че понякога омразата става по-силна с още омраза. Но единственото, което е по-силно от омразата, е любовта."
Сенатът с резолюция срещу Тръмп: Започва евакуация на моряци от Ормузкия проток
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Вашингтон временно разреши продажбата на ирански петрол, размрази активи на Техеран за 12 млрд. долара
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?