Певците Били Айлиш и Бед Бъни отправиха силни критики срещу американските имиграционни власти на церемонията по наградите "Грами".
Били Айлиш, която спечели награда за песента "Wildflower", заяви, че "Никой не е нелегален на открадната земя". Бед Бъни, който спечели Грами за най-добър албум, произнесе емоционална реч, в която разкритикува действията на имиграционните власти.
На церемонията много звезди носиха значки с надпис "АЙС вън!" - което е съкращение на името на имиграционната служба. Очаква се критиките и срещу имиграционните власти да продължат и следващата неделя по време на финала на "Супербол", което е едно от най-гледаните събития в САЩ. Бед Бъни ще пее в полувремето, което беше разкритикувано от движението МАГА.
пуерториканският певец Бед Бъни: "Преди да кажа благодаря на Бог, ще кажа: АЙС, вън! Не сме диваци, не сме животни, не сме извънземни, ние сме хора и сме американци. Бих казал на хората: "Знам, че е трудно в наши дни да не мразиш и си мислех, че понякога омразата става по-силна с още омраза. Но единственото, което е по-силно от омразата, е любовта."
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Сенатът с резолюция срещу Тръмп: Започва евакуация на моряци от Ормузкия проток
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"