11:24, 05.09.2020
Чете се за: 00:51 мин.
Голям шлем
осака продължава напред open

Бившата шампионка Наоми Осака победи украинската тийнейджърка Марта Костюк с 6:3, 6:7(4), 6:2 в мач от третия кръг на откритото първенство по тенис на САЩ. Следващата съперничка на японката ще бъде поставената под номер 14 естонка Анет Контавейт, която отстрани полякинята Магда Линет с 6:3, 6:2.

Осака, номер 4 в схемата, се затрудни с украинската си съперничка само в тайбрека на втория сет, когато загуби два поредни сервиса и отстъпи лидерството в точките. Костюк запази преднината си след размяна на минипробиви и в крайна сметка изравни сетовете.

Осака, която игра с бинтован ляв крак заради контузия от Уестърн/Саутърн Оупън през миналата седмица, обаче спечели експресно последния сет за крайната победа. Тя постигна двеон пробив и завърши срещата на собствен сервис след два часа и 26 минути на корта.

Чехкинята Петра Квитова направи цели 28 непредизвикани грешки, но победи американката Джесика Пегула с 6:3, 6:3 в мач от третия ркъг. Двукратната шампионка от Уимбълдън направи и пет двойни грешки, но също така проби по два пъти във всеки сет 63-та в света Пегула и спечели мача.

Бившата шампионка Ангелик Кербер се класира за четвъртия кръг след убедителна победа с 6:3, 6:4 срещу 20-годишната американка Ан Ли на арена "Луис Армстронг". В следващия кръг победителката от 2016 ще срещне още една представителка на домакините през уикенда - 28-та в схемата Дженифър Брейди, която надви французойката Каролине Гарсия с 6:3, 6:3.
Във втория кръг Брейди изхвърли от турнира и поставената под номер 1 в схемата Каролина Плишкова.