Българинът, който беше задържан заради това, че е продал бракувания автобус на каналджиите, които причиниха тежката катастрофа в Бургас, е освободен. Това научи БНТ от свои източници.
Причината е, че на този етап няма достатъчно събрани доказателства, за да му бъде повдигнато обвинение.
Автобусът от катастрофата в Бургас - бракуван и препродаван
Към момента обаче продължава разследването срещу Иван Попов, който е от Харманли. Той е собственик на депо за продажба на бракувани автобуси.
Мед. сестра, която първа пристига на мястото на трагедията в Бургас: Беше много тежка гледка
Така от първоначалните петима арестувани за трагедията, при която загинаха двамата бургаски полицаи, с обвинения са само тримата сирийски граждани. Днес и утре съдът в Бургас ще гледа техните мерки за неотклонение.
Репортер: Давид Сукнаров
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
СГП образува досъдебно производство за търговия с влияние по сигнал след журналистическо разследване
Разбиха престъпна група за пране на пари: Иззети са 600 000 евро, 70 кг дрога и боеприпаси
Президентът Йотова за новия парламент: Очакваме много смели и бързи решения