38-годишен жител на Флорида стана първият осъден на затвор за участието си в щурма на Капитолия на 6 януари.
Пол Олард Ходжкинс се призна за виновен през юни и получи осем месеца зад решетките. Обвинението настояваше за година и половина с аргумента, че подсъдимият е допринесъл за колективна заплаха за демокрацията.
Самият Ходжкинс определи пред съда изявите си през зимата в столицата като "глупаво решение" и се разкая за щетите, нанесени на страната, която обича.
Нападателят край Капитолия е 25-годишен безработен от Индиана
Кранистът от Флорида е сред около 800 души, нахлули в американския конгрес в началото на годината заради несъгласие с резултатите от президентските избори. За инцидента досега са арестувани 535 лица.
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста