ПСЖ не срещна затруднения при класическата победа над Милан в Шампионска лига

Килиан Мбапе откри резултата, преди Рандал Коло Муани и Кангин Лий да допринесат за успеха с 3:0

23:55, 25.10.2023
Килиан Мбапе Пари Сен Жермен ПСЖ

Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Милан в мач от 3-ия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Килиан Мбапе откри резултата, преди Рандал Коло Муани и Кангин Лий да допринесат за успеха с 3:0.

През първото полувреме на стадион "Парк де Пренс" във френската столица Париж домакините бяха по-активни в преден план и заслужено откриха резултата. Килиан Мбапе проби в противниковото наказателно поле и след поредица от финтове стреля по земя в близкия ъгъл на Майк Менян за 1:0.

След почивката столичаните наложиха мигновен натиск. Попадение на Осман Дембеле бе отменено след намесата на ВАР заради нарушение, а само минута по-късно Рандал Коло Муани удвои преднината на парижани с удар от непосредствена близост.

Наказателната акция на френския шампион продължи в заключителните минути на двубоя. Килиан Мпабе стреля в дясната греда преди резервата Кангин Лий да оформи крайния резултат с удар по земя.

ПСЖ заема лидерската позиция в класирането с актив от 6 точки. Милан се намира на последното 4-о място в подреждането с 2 пункта.

В друг мач от групата Борусия Дортмунд постигна минимален успех над Нюкасъл с 1:0.