Феликс Нмека донесе победата на Борусия Дортмунд в гостуването на Нюкасъл

Феликс Нмека отбеляза победното попадение

23:55, 25.10.2023
Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд победи Нюкасъл с минималното 1:0 в мач от 3-ия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Феликс Нмека отбеляза победното попадение.

В хода на първото полувреме ситуации пред двете врати на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" в Нюкасъл не липсваха. Ник Поуп спаси удар на Дониел Мален, а в ответната атака Грегор Кобел отрази изстрел на Антъни Гордън.

След 10 минути игра зрителите изпитаха дежа-вю, след като вратарите на двата отбора, отново спряха същите офанзивни футболисти от това да открият резултата.

В последната минута на редовното време "жълто-черните" заслужено стигнаха до гол. Феликс Нмека получи подаване от Нико Шлотербек и стреля от движение в далечния ъгъл за 1:0.

След паузата си пролича, че късметът не е на страната на "свраките". В рамките на 7 минути играчите на Еди Хау на два пъти стреляха в напречната греда.

Борусия Дормунд заема втората позиция в класирането с актив от 4 пункта. Нюкасъл е 3-и в подреждането със същия актив от точки.

В друг мач от групата Пари Сен Жермен победи Милан с 3:0.