Пьотр Нестеров загуби във втория кръг на турнир в Румъния

пьотр нестеров четвърта поредна победа турнир тенис египет
Снимка: БФ Тенис
от БНТ , Източник: БФ Тенис
17:49, 27.07.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Бакъу, Румъния с награден фонд от 25 000 щатски долара.

Родният тенисист отстъпи с 1:6, 4:6 на номер 1 в схемата Ернан Касанова от Аржентина в среща, която продължи 88 минути.

Нестеров изостана с 0:4 и загуби първия сет с 1:6. Във втората част Пьотр изостана с 1:4, но успя да изравни при 4:4. За съжаление, Нестеров загуби следващите два гейма, а с това и мача.

В първия кръг българинът спечели с 4:6, 6:4, 6:3 срещу Влад Андрей Данчу от Румъния.

Участието на Нестеров в надпреварата бе осъществено с подкрепата на EGT.

Страхотна Йоана Илиева си осигури минимум бронз на сабя от световното първенство по фехтовка
НАТО засилва наблюдението в Черно море заради новата руска "предупредителна зона"