Рафа Надал се завърна с победа на Уимбълдън

Рафаел Надал
от БНТ , Източник: БГНЕС
07:28, 29.06.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Рафаел Надал се класира за втори кръг на Уимбълдън след с 6-4, 6-3, 3-6, 6-4 над световния №41 Франсиско Серундоло.

Рекордьорът по титли от Големия шлем демонстрира колебания, като загуби третия сет и изоставаше с пробив в четвъртия, но въпреки това се завърна с победа в "Ол Ингланд Клъб" три години след последното си участие.

Победата бе под №306 за Матадора в мачове от Големия шлем, като по този начин той изравни постижението на Мартина Навратилова.

В следващата фаза испанецът ще се изправи срещу Ричардас Беранкис.

Надал, който спечели Уимбълдън през 2008 и 2010 година, взе подаването на съперника си в десетия гейм на първия сет. Във втората част той стигна до пробив при 4-2, който беше достатъчен, за да поведе с два сета.

В началото на третия двамата си размениха по един пробив, а в осмия гейм Серундоло взе подаването на испанеца и намали изоставането си.

В четвъртия сет Надал преодоля пасив от 2-4 и със серия от четири поредни гейма затвори мача.

"Доволен съм, че успях да премина първото изпитание. Винаги е важно да започнеш добре. Това, че спечелих на Ролан Гарос не означава, че ще спечеля и тук. Имаме много малко време за адаптация от клей на трева. Разбира се, че искам да взема титлата на всеки турнир, на който участвам, но вече тялото ми не е толкова младо. Имах и контузия на крака, сега нещата изглеждат по-добре", каза испанецът след успеха.