Рибари от Варна, Бяла, Балчик и Каварна излязоха на протест с искане Община Варна и държавата да намерят решение и да осигурят законно ползване на рибарските пристанища в областта.
Те твърдят, че в момента няма общински или държавни пристанища, на които могат да акостират риболовните им кораби. Съществуващите или са забранени за ползване, или са законни, но негодни, какъвто е примерът с рибарското пристанище “Карантината” във Варна, което е затлачено с наноси.
Рибарите казват, че са принудени да напуснат местата за домуване на корабите им, в противен случай трябва да плащат солени глоби.
Автор: Петър Дойкински
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"