Рилски спортист обърна шампиона Балкан в драма с продължение в Самоков

рилски спортист обърна шампиона балкан драма продължение самоков
Снимка: БФ Баскетбол
21:51, 11.03.2023
Чете се за: 02:25 мин.

24-и кръг в НБЛ се оказа най-драматичния до момента за сезона в НБЛ. След инфарктните последни секунди в София на мача между Левски и Спартак Плевен, с продължение бе решен изходът и на дербито на върха на класирането между Рилски спортист и Балкан.

В „Арена Самоков“ шампионите водеха през голяма част от времето, като авансът им достигна до 14 точки, но в края изгубиха със 76:77 след продължение.

Ботевградчани водеха до заключителните минути, когато чак две минути преди края Рилски успя да обърне. След размяна на кошове, Деян Карамфилов от линията за наказателен удар прати двубоя в продължение. Двата отбора се бориха със зъби и нокти в добавеното време, като в самия му край с два успешни наказателни удара Брандън Рандолф донесе успеха на домакините.

Това бе победа номер 21 за самоковци, които остават на върха само с една загуба до момента. Балкан е с 16-5 на второто място.

Александър Янев бе над всички за победителите с 24 точки (4 тройки). Чавдар Костов записа 17 точки и 6 борби, а 10 точки реализира Деян Карамфилов.

За гостите в този мач не играха Христо Захариев и Александър Гавалюгов, като дебют направиха новите попълнения Денг Адел и Пол Джаксън. Мануел Суарес се отчете с 21 точки и 9 борби за Балкан. Капитанът Димитър Димитров изигра страхотен мач и завърши с 19 точки, а с 16 се отличи Павлин Иванов. 10 асистенции направи Николаос Дипларос, като прибави и 6 точки към тях.

В следващия кръг Рилски спортист е домакин на Черноморец. Балкан пък приема ЦСКА.