Рилски спортист победи Берое в най-резултатния двубой в НБЛ от началото на сезона

рилски спортист победи берое резултатния двубой нбл началото сезона
Снимка: БФ Баскетбол
23:13, 05.04.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Отборите на Рилски спортист и Берое Стара Загора изиграха един от най-резултатните мачове до момента през сезона в НБЛ. Лидерът във временното класиране в Редовния сезон надви своя домакин и спечели двубоя със 114:100.

Това бе победа номер 23 за самоковци, които имат и 3 загуби. Берое е с 14 загуби и 12 успеха.

Гостите имаха превъзходство през по-голямата част от мача, като авансът им премина в един момент 20 точки.

Капитанът Чавдар Костов се отличи с 26 точки и 4 асистенции за победителите. По 14 вкараха Димаджо Уигинс, Деян Карамфилов и Евън Бати, като последните се отличиха с по 4 тройки. 13 наниза Мирослав Васов, а с 10 се включи Александър Янев.

За Берое Дариъс Хол се отчете с 22 точки, 9 борби и 5 асистенции. Келси Барлоу добави 20 точки. Александър Тодорович вкара 18, а с 15 приключи Дарин Иванов.

За Рилски спортист предстои гостуване на Академик Пловдив на 10 април, докато Берое ще гостува на ЦСКА.

В друг мач игран тази вечер Балкан успя да прекъсне серията на Черноморец от 10 поредни победи. В изключително драматичен двубой, изигран в „Арена Ботевград“, баскетболистите на Петър Златанович надвиха своя съперник с 92:88. Те наваксаха пасив от 17 точки в хода на срещата и след много оспорвани последни минути, измъкнаха успеха.

Победата остави Балкан на второто място във временното класиране с баланс 18-7, а в следващия кръг гостува на Ямбол. Черноморец е с 16-10 и по програма почива.

Щутгарт се класира за полуфиналите за Купата на Германия при дебюта на новия си треньор
Европрокуратурата е одобрила две от трите кандидатури за делегирани прокурори от България