Рилски спортист победи като гост Ямбол в НБЛ

рилски спортист победи гост ямбол нбл
Снимка: БФ Баскетбол
20:03, 14.04.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Рилски спортист не допусна нова изненада в зала „Диана“. Самоковци победиха Ямбол като гост в първи мач от 30 кръг с 94:69.

Успехът е 24-и за тима от Самоков, който има и 4 загуби в сметката си, а Ямбол е с баланс 7-20.

Срещата започна силно за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров, които след 10 минути игра си осигуриха комфортен аванс от 11 точки. До почивката разликата нарастна до 17 точки. След паузата домакините успяха да играят на нивото, което предложиха гостите от Самоков и двата отбора нанизаха по равен брой точки (17). А до края самоковци използваха класата си и спечелиха.

Димажио Уигинс беше най-резултатен за Рилски спортист с 25 точки, 20 вкара Чавдар Костов. 18 наниза Брендън Рандолф.

За Ямбол Георги Герганов се разписа с 16 точки, 15 добави Декуан Морис, а 13 вкара Трей Сампсън.

В следващия кръг Ямбол гостува в София на ЦСКА, а Рилски спортист е домакин на Спартак Плевен.

На Разпети петък хиляди минаха под Христовата плащеница и се помолиха за здраве и благополучие