Рилски спортист постигна втора убедителна победа в женското баскетболно първенство

Самоковки разгромиха като гост тима на Шоутайм във Варна с 93:46.

рилски спортист постигна втора убедителна победа женското баскетболно първенство
15:51, 14.10.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Рилски спортист постигна втора убедителна победа в женското първенство, този път като гост на Шоутайм във Варна с 93:46.

Рилски спортист не даде шанс на противника си и рано-рано взе съкрушителен аванс. Самоковки нанизаха 9 тройки до почивката и се откъснаха с 53:21 след 20 минути.

Рилецо бе на терена и с най-опитния си състезател Вероника Джикова, която пропусна първия кръг при жените.

Кирил Петров отново имаше 10 баскетболистки на разположение, като в групата дебютираха Калина Георгиева и Каломира Пенчева.

Тройките продължиха да валят и през второто полувреме, като и Шоутайм успя да се разпише от разстояние за първи път след подновяването на играта.

Варненки изравниха малко силите на терена и вторите 20 минути бяха много по-равностойни, но разликата се поддържаше с лекота от Рилски.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова доминираха по всички показатели, като вкараха и впечатляващите 16 тройки срещу едва 1 за опонента си.

Минутите бяха сравнително равномерно разпределени между всички състезателки на гостите, като най-резултатна с 12 точки бе Радина Илиева. По 11 добавиха Виолета Григорова (9 борби) и Гергана Бъчкова, Кристина Станкова добави 10 точки.

За Шоутайм Калина Георгиева реализира 13 точки, Юле Фенткер има 12.

Аликанте и Константин Костадинов започнаха със загуба на четвъртфиналите в испанската Leb Oro
12:47, 18.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Спортни новини 18.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 18.05.2024
Гледайте финала на европейското първенство по футбол за девойки до 17 години от 17:50 ч. по БНТ 3
12:05, 18.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Българските успехи в Монреал 1976 в поредицата "Истории от Олимпийските игри"
11:50, 18.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Тодор Батков пред БНТ: Не пледирам Сираков да напусне, но той трябва да се разбере с всички фракции
11:28, 18.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Петър и Владимир Величкови в предаването "Аз съм"
11:24, 18.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Карл Люис, който постигна всичко във феноменалната си кариера (ВИДЕО)
10:30, 18.05.2024
Невероятната житейска и спортна история на големия атлет Джеси Оуенс (ВИДЕО)
10:00, 18.05.2024
Чете се за: 05:17 мин.
Локомотив Пловдив продължава напред за Купата на България след успех над десет от Добруджа