Рилски спортист прекъсна негативната серия в НБЛ с труден домакински успех срещу Берое

рилски спортист прекъсна негативната серия нбл труден домакински успех берое
15:22, 05.11.2023
Чете се за: 03:17 мин.

Рилски спортист победи Берое с 86:82 (22:24, 23:13, 20:30, 21:15) като домакин в Самоков в мач от 5-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

С успеха баскетболистите на Рилски спортист прекъснаха серията си от три поредни загуби и записаха втори успех от петте си срещи до момента, както и първи под ръководството на новия старши треньор Любомир Киров.

В същото време старозагорци допуснаха трето поражение и продължават със същия актив 2-3.

Двата състава изиграха равностоен сблъсък в "Арена Самоков", в който разликата не надвиши 10 точки в нито един момент, а гостите имаха преднина от 2 пункта при 24:22 след първата четвърт. След по-добра втора част обаче, в която самоковци отбелязаха 23 срещу 13 точки за противника, те обърнаха до 45:37 в своя полза до почивката.

В началото на второто полувреме баскетболистите на Рилски спортист вдигнаха разликата до 10 точки, но старозагорци скъсиха дистанцията до 4. Домакините пак се откъснаха с 9 точки при 61:52 след кош на Чавдар Костов при оставащи малко повече от четири минути от третата част, но отбелязаха само 4 точки до края на периода и така Берое взе аванс от 67:65 преди заключителните 10 минути.

По-малко от седем минути преди финала на срещата Васил Попов реализира тройка, за да донесе аванс на Рилски спортист при 77:69. Старозагорци отново наваксаха и обърнаха до преднина от 82:80 след точен изстрел на Карлос Пепин, но Марослав Васов изравни за домакините за 82:82 при оставащи малко над две минути в двубоя. В оставащото време до края Джоузеф Лоусън отбеляза четири наказателни удара, за да донесе крайната победа на своя тим след 86:82.

Именно Лоусън стана най-резултатен за победата на Рилски спортист, завършвайки с 22 точки, 3 борби и 3 асистенции. Чавдар Костов се отчете с 16 точки, а Мирослав Васов допринесе с 15.

Карлос Пепин бе най-полезен за гостите от Стара Загора с 25 точки. Михаил Комбаков се включи 21, а Даръл Дейвис реализира 15.

В класирането и двата отбора са с идентичен баланс 2-3, като самоковци заемат 6-ото място в подреждането, докато "зелените" са едно място по-назад.

В следващия кръг на 12 ноември Берое Стара Загора е домакин на Академик Пловдив, а ден по-късно Рилски спортист приема ЦСКА.

Как протича изборният ден в село Дисевица, където миналата неделя гласуваха с картончета?