Рилски спортист спечели приятелски турнир в Сибиу

БК Рилски спортист Христо Бъчков
Снимка: БК Рилски спортист
19:13, 05.09.2024
Чете се за: 00:47 мин.

Българският шампион Рилски спортист спечели приятелския турнир по баскетбол за мъже в Сибиу (Румъния).

Самоковци надиграха във финала румънския Вълча със 78:70 и заеха първото място в подготвителната надпревара.

Преди ден Рилски спортист се наложи над домакините от Сибиу със 78:61.

Състезателите, водени от старши треньора Любомир Киров се прибират в България, а последната проверка на тима преди началото на новия сезон в Националната баскетболна лига (НБЛ) ще бъде на 10 септември в Самоков срещу македонския ТФТ Скопие.

Жребият за сезон 2024/2025 в НБЛ ще се тегли на 12 септември в София.

Проблемите в БДЖ не могат да се решат с вълшебна пръчица, каза транспортният министър